بهترین رشته های تحصیلی برای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا همیشه گزینه ای جذاب برای افرادی است که می خواهند با تحصیل در دانشگاه های برتر، مدرک تحصیلی معتبر بگیرند و با این مقدمه عالی، فرصت های ایده آل کاری در کشور کانادا به دست بیاورند و در مرحله بعد اقامت دائم کشور کانادا را بگیرند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا دارند طبیعی است که بخواهند با بهترین و آینده دارترین رشته های تحصیلی در کانادا آشنا شده و مناسب ترین تصمیم را برای آینده خود بگیرند. به راستی بهترین رشته های تحصیلی برای تحصیل در کانادا کدام اند؟ اگر این سوال برای شما هم پیش آمده در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین رشته های تحصیلی برای تحصیل در کانادا

دلایل انتخاب تحصیل در کشور کانادا

کانادا کشوری پهناور در قاره آمریکا که با شرایط رفاهی مطلوب و استانداردهای بالای زندگی که برای شهروندانش فراهم می کند معروف است. امکانات مناسب و خدمات آموزشی باکیفیتی که کشور کانادا در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد باعث شده تا به کشوری ایده آل برای تحصیل تبدیل شود.

جمیعت دانشجویان بین المللی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته و می توان گفت کانادا در جذب دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل بسیار خوب عمل کرده است به طوری که رتبه سوم جهان در جذب دانشجویان خارجی را دارد.

باید گفت که بهترین و عالی ترین دانشگاه های جهان در کانادا قرار دارند که طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهد. دانشجویان با تحصیل در این کشور از مزیت های بسیاری بهره مند می شوند که عبارت است از:

 • آموزش با کیفیت در دانشگاه های مجهز به امکانات پیشرفته
 • مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه تحصیل نسبت به آمریکا و استرالیا
 • فرصت ارتقاء مهارت‌های زبانی به علت دو زبانه بودن کانادا ( انگلیسی و فرانسوی)
 • فراهم بودن امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان
 • فراهم بودن شرایط کار تمام وقت برای همسر دانشجو
 • امنیت اجتماعی و اقتصادی
 • اقامت کاری بعد از تحصیل در کشور کانادا

در کانادا همه این مزیت ها دست به دست هم داده اند تا افراد آینده ای روشن برای خود رقم بزنند.

برترین رشته های تحصیلی برای تحصیل در کشور کانادا

افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند همواره علاقه مند به تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در این کشور هستند تا بتوانند جایگاهی مطلوب در بازار کار کانادا به دست آورند. در ادامه به بررسی بهترین رشته های تحصیلی در کانادا می پردایم.

بهترین رشته های تحصیلی برای تحصیل در کانادا

رشته پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

رشته پزشکی و دندانپزشکی از جمله رشته های پرطرفدار در کانادا و در سرتاسر دنیا می باشند و یک پزشک و دندانپزشک ماهر همواره در کانادا مورد نیاز است چرا که حوزه ی درمان و سلامت از مهمترین حوزه هایی است که دولت ها برای ارتقا آن تلاش می کنند. این دو رشته در صدر بهترین رشته ها در کانادا قرار دارند و  علاوه بر بازار کار خوب و حقوق بالایی که برای فارغ التحصیلان این رشته ها به همراه دارند، جایگاه اجتماعی مطلوبی نیز برای افراد فراهم می کنند.

طول دوره ی تحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا ۵ الی ۶ سال است و دانشجویان پس از کسب مهارت های مورد نیاز و گذراندن با موفقیت آزمون ها و تایید صلاحیت مدرک پزشکی خود را می گیرند.

هزینه تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا حدود ۳۰ الی ۴۵ هزار دلار کانادا در سال می باشد.

رشته مهندسی در کانادا

رشته مهندسی یکی دیگر از رشته های پرتقاضا در کانادا است. رشد اقتصاد و پیشرفت صنعت، موجب رونق و افزایش فرصت های شغلی رشته مهندسی در این کشور شده است از این رو کشور کانادا از نیرو های متخصص و تحصیل کرده در رشته مهندسی استقبال کرده و با حقوق بالایی این افراد را استخدام می کند.

رشته های مهندسی تنوع بالایی در کشور کانادا دارد که محبوب ترین آن ها مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر و IT هستند.

طول دوره تحصیل مهندسی در مقطع کارشناسی ۴ الی ۵ سال است و دانشجویان بر اساس رشته، کلیه ی مهارت های فنی و تخصصی مورد نیاز را می آموزند.

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در دانشگاه های کانادا سالیانه حدود ۳۰ هزار دلار کانادا است.

رشته علوم کامپیوتر در کانادا

پیشرفت روزافزون تکنولوژی و اهمیت فراوان آن در دنیای امروزی موجب شده است تا کشور کانادا به علوم کامپیوتر و رشته های مرتبط با آن ارزش زیادی قائل باشد چرا که این رشته بر پیشرفت صنعت تاثیر مستقیم دارد. بر همین اساس رشته علوم کامپیوتر یکی از بهترین و پردر آمدترین رشته های تحصیلی است که آینده خوبی در کشور کانادا دارد.

از جمله زیر شاخه های این رشته در کانادا می توان به علوم داده ها، مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار، مهندسی شبکه و سیستم های تجاری اشاره کرد.

تحصیل در دوره های علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی ۴ سال به طول می انجامد و دانشجویان در پایان باید دوره های کارآموزی نیز بگذرانند.

برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا به طور متوسط حدود ۲۶ هزار دلار کانادا در سال باید هزینه کنید.

رشته داروسازی در کانادا

رشته داروسازی یکی از زیرمجموعه های رشته پزشکی به شمار می رود که دانشجویان بسیاری با توجه به آینده شغلی و درآمد بالا علاقه مند به تحصیل در این رشته هستند. رشته داروسازی مکمل رشته پزشکی می باشد و اکثر درمان ها بدون دارو امکان پذیر نیست که باعث شده جایگاه بالایی در نظام سلامت پیشرفته کانادا داشته باشد.

داروسازی در کانادا از جمله مشاغلی است که نرخ بیکاری در آن نزدیک به صفر است. طول دوره داروسازی در مقطع کارشناسی حدود ۴ سال است و دانشجو بعد از گذراندن دوره یک ساله کاراموزی مجوز داروسازی دریافت نماید.

هزینه مورد نیاز برای تحصیل در رشته داروسازی در کانادا به طور متوسط در سال ۳۷ هزار دلار کانادا می باشد.

رشته اقتصاد و امور مالی در کانادا

کشور کانادا با برخورداری از سیستم اقتصادی پررونق یکی از برترین اقتصادهای دنیا است. سرعت رشد اقتصاد در این کشور بسیار سریع است که امنیت اجتماعی بالا و وجود بازارهای آزاد باعث سریعتر شدن این رشد شده اند در نتیجه در این شرایط یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا رشته اقتصاد و امور مالی می باشد.

در دانشگاه های کانادا نظام های اقتصادی جهان با دروسی مانند مدل سازی پایه ای اقتصاد، خروجی های بازار و سیاست های پولی و مالی به دانشجویان آموزش داده می شوند.

زیر شاخه های پرطرفدار رشته اقتصاد و امور مالی

 • رشته حسابداری:
  که در همه جای دنیا رشته ای بسیار مهم و پرطرفدار به شمار می رود و بازار کار خوبی دارد
 • رشته مدیریت امور مالی:
  کهبرای تمامی ارگان ها مورد نیاز است چرا که بحث مدیریت مالی برای هر سازمانی بسیار مهم است
 • رشته مدیریت سرمایه گذاری:
  مدریت سرمایه گذاری و مدیریت ریسک همیشه به روند پیشرفت با امنیت بالا کمک کرده و این موضوع در کانادا نیز صدق میکند.
 • رشته بانکداری:
  می توان گفت از ارکان اقتصاد هر کشوری به شمار می رود و تحصیل در این رشته انتخابی بسیار پر طرفدار است.
 • رشته مدیریت تجارت:
  شاید تمامی ویژگی هایی که ذکر کردیم در این رشته تحصیلی یک جا وجود داشته باشد.
 • تحصیل رشته بیمه:
  که برای تمام مردم جهان مورد استفاده است و بازار کار و فرصت های شغلی مناسبی را به دنبال دارد.

طول دوره تحصیلی در رشته های اقتصاد و امور مالی در کانادا حدود ۴ سال است و برای تحصیل در این رشته ها در سال حدود ۲۰ هزار دلار کانادا مورد نیاز است.

درآمد بهترین رشته های تحصیلی در کانادا

در جدول زیر درآمد بهترین رشته های تحصیلی در کانادا نوشته شده است.

شغلدرآمد سالانه ( افراد با بیش از ۵ سال سابقه کار)
پزشکی و دندان پزشکی۱۵۰ هزار دلار کانادا
داروساز۱۱۰ هزار دلار کانادا
برنامه نویس۹۰ هزار دلار کانادا
مهندس عمران۸۰ هزار دلار کانادا
مهندس مکانیک۹۵ هزار دلار کانادا
حسابدار۷۰ هزار دلار کانادا
مدیر امور مالی۱۰۰ هزار دلار کانادا

با توجه به این جدول بهترین رشته های تحصیلی در کانادا درآمد و سطح رفاه بالایی برای متقاضیان خود فراهم می کنند و افراد بعد از فارغ التحصیلی و شروع به کار کلیه های هزینه های پرداخت شده بابت تحصیل در این رشته ها را جبران خواهند کرد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره