دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان در چه رشته هایی ممکن است؟

کشور انگلستان با امکانات بی نظیر آموزشی و کیفیت بالای تحصیلی از پرطرفدارترین کشورها برای ادامه تحصیل به شمار می رود همین پرطرفدار بودن باعث می شود تا برای دریافت بورسیه و ادامه تحصیل رایگان در انگلستان رقابت تنگاتنگی وجود داشته باشد اما خیلی ها ممکن است این سوال که دریافت بورسیه های تحصیلی چه رشته هایی در انگلستان ممکن است؟ در ذهن داشته باشند. در ادامه مقاله همراه موسسه پیوند باشید تا بررسی کنیم بورسیه های تحصیلی انگلستان شامل چه کسانی می شود؟ کدام رشته های تحصیلی می توانند در انگلستان بورسیه دریافت کنند؟ و شانس کدام رشته ها برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان بیشتر است؟

بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه های تحصیلی انگلستان شامل چه کسانی می شوند؟

ابتدا باید بررسی کنیم که بورسیه های تحصیلی انگلستان بر چه اساس یا اهدافی به دانشجویان اهدا می شود و به چه کسانی تعلق می گیرد. بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی طبق اهدافشان شامل انواع زیر می شوند:

بورسیه های تحصیلی دانشجویان برتر و شایسته، که به دانشجویان یا دانش آموزان با نمرات عالی و دستاوردهای علمی برجسته تعلق می گیرد.

 • البته به این معنی نیست که این بورسیه ها فقط به افرادی که بالاترین نمرات را دارند تعلق می گیرد، بلکه اکثر افرادی که نمرات خوبی دارند می توانند از دانشگاه ها کمک هزینه هایی به ارزش ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ پوند دریافت کنند.
 • انواع دیگر از بورسیه هایی که در این دسته قرار دارند ممکن است رقابتی تر باشند، چون با افزایش مبلغ بورسیه، افراد بیشتری نیز خواهان آن می شوند. به همین دلیل باید برای دریافت این بورسیه ها از ایده ها و هدف هایی که برای آینده خود دارید بگویید.

بورسیه های مبتنی بر استعداد، این بورسیه ها به افرادی که استعداد و توانایی های ورزشی, هنری و یا موسیقی دارند اعطا می گردد.

 • افراد با این بورسیه می توانند در هر رشته دلخواه در کشور انگلستان تحصیل کنند ولی باید در فعالیت ها و برنامه های مربوط به توانایی خود مانند مسابقات ورزشی، گروه کر و … شرکت کنند.
 • هدف این بورسیه ها افزایش و گسترش مهارت و توانایی فرد در زمینه های ورزش، هنر و موسیقی است و برای دریافت آن باید دستاورد برجسته در سطح جهان داشته باشید و یا توانایی شما توسط فرد یا نهاد معتبر تایید شده باشد.

بورسیه های مبتنی بر توانایی های مالی، این بورسیه ها و کمک هزینه ها برای آن دسته از افرادی است که توانایی مالی کافی برای تحصیل ندارند و بدون این کمک هزینه نمی توانند به تحصیل بپردازند.

بورسیه های با اهداف خیر خواهانه، این بورسیه ها توسط سازمان های خیریه و به منظور اهداف خیرخواهانه به افراد داده می شود که هر سازمان شرایط خاصی برای اهدای این بورسیه دارد که با مراجعه به وب سایت سازمان می توانید از شرایط دقیق آن مطلع شوید.

کدام رشته های تحصیلی می توانند در انگلستان بورسیه دریافت کنند؟

همه ی رشته های تحصیلی شانس این را دارند که از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی انگلستان بهره مند شوند اما آنچه در این مورد اهمیت دارد سابقه ی تحصیلی و پژوهشی و میزان توانایی علمی شما و شرایطی است که در زیر به آن ها اشاره شده است.

 1. معدل بالا و نمرات عالی و ممتاز در مقاطع تحصیلی قبلی
 2. نداشتن فاصله و گپ تحصیلی
 3. سطح بالای مهارت زبان انگلیسی و نمره آیلتس بالای ۷
 4. نگارش مقالات معتبر در سطح جهانی
 5. شرکت در پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی

بورسیه تحصیلی انگلستان

بنابراین فرقی نمی کند که رشته ی تحصیلی شما چیست، هر چه تعداد بیشتری از شرایط و امتیازات بالا را داشته باشید متقاعد کردن دانشگاه یا سازمان اهدا کننده بورسیه برای شما آسانتر خواهد بود.

البته به این نکته توجه کنید که تعداد بورسیه های تحصیلی بیشتری برای رشته های پرتقاضا در انگلستان وجود دارد پس بهتر است سری به این رشته ها بزنیم.

پرتقاضاترین رشته های تحصیلی برای دریافت بورسیه تحصیلی

همانطور که می دانید کشور انگلستان رشته های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان ارائه می دهد که با تحصیل در این رشته ها و دریافت مدرک معتبر می توانید به فرصت های بی نظیر کاری برسید و در مرحله بعد اقامت دائم کشور انگلستان را به دست بیاورید.اما از بین این همه رشته ی تحصیلی پر تقاضاترین رشته های تحصیلی برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان کدام اند؟

بورسیه تحصیلی رشته حقوق در انگلستان

رشته حقوق از رشته های پرطرفدار در انگلستان است که امکان دریافت بورسیه تحصیلی رشته حقوق برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است تا دانشجویان بتوانند هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان را کاهش بدهند.

بورسیه تحصیلی رشته های پزشکی در انگلستان

تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان رویای بسیاری از دانشجویان بین المللی است و به همین جهت سالانه دانشجویان بسیاری برای ورود به این رشته و دریافت بورسیه و کمک هزینه نهایت تلاش خود را می کنند. با توجه به تقاضای بسیار زیاد به رشته های پزشکی بورسیه های تحصیلی محدودی برای آن در نظر گرفته شده است.

بورسیه تحصیلی رشته های مهندسی در انگلستان

افرادی که علاقه مند به تحصیل در رشته های مهندسی در انگلستان هستند باید بدانند که هم تنوع رشته های مهندسی بالا است و هم بورسیه ها و کمک هزینه های گوناگون و بسیاری به دانشجویان ارائه می شود. فقط کافیست تا برتری خود را به کارشناسان سازمان ارائه دهنده بورسیه اثبات کنید تا بتوانید یکی از این بورسیه ها را از آن خود کنید.

بورسیه تحصیلی انگلستان

نحوه دریافت بورسیه رشته های پرتقاضا در انگلستان

با مطالعه موارد فوق متوجه شدیم که هرچقدر برای یک رشته تحصیلی تقاضا بیشتر باشد رقابت برای به دست آوردن بورسیه تحصیلی آن رشته نیز بیشتر خواهد بود.

اما راه حل چیست؟

 • برای دریافت بورسیه از بین صدها متقاضی ابتدا باید شرایط و مدارک مورد نیاز برای هر بورسیه را به طور کامل فراهم و برای موسسه مربوطه ایمیل کنید که برای این کار کافی است به وب سایت دانشگاه و سازمانی که بورسیه را ارائه می دهد، مراجعه کرده و با مطالعه قسمت مربوط به بورسیه اطلاعات کامل در مورد نحوه دریافت بورسیه و شرایط و مدارک مورد نیاز را به دست بیاورید چرا که خیلی از متقاضیان بورسیه به دلیل نقص در مدارک این فرصت ارزشمند را از دست می دهند.
 • برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان از قبل برنامه ریزی کنید و با ساختن روزمه تحصیلی و کاری بی نقص و افزایش هر چه بیشتر مهارت زبان انگلیسی خود نسبت به بقیه برتری پیدا کنید همچنین با شرکت در پروژه های تحقیقاتی و نوشتن مقالات معتبر به قویتر شدن رزومه خود کمک کنید.
 • سعی کنید هنگام معرفی خود به دانشگاه چه از طریق مصاحبه حضوری یا مجازی و چه از طریق نوشتن ایمیل و یا پر کردن فرم های مختلف از کلمات مناسب استفاده کرده و با فن بیان صحیح و استفاده از جملات به جا نظر کارشناسان دانشگاه را به خود جلب کنید.
 • شایذ یک راه حل دیگر هم تحصیل در مدارس انگلستان و سپس اقدام برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان است.

بورسیه های تحصیلی معتبر انگلستان

در جدول زیر تعدادی از معتبرترین و بهترین بورسیه های تحصیلی انگلستان نوشته شده است.

ردیفنام بورسیه
۱The Chevening Scholarship
۲Gates Cambridge Scholarship
۳Bristol University International Office Scholarships
۴MBA Skoll Scholarship
۵Rhodes Scholarships at University of Oxford
۶Edinburgh Global Research Scholarship
۷Kingston University London Scholarships
۸ISH-London Met Scholarship Scheme
۹Edinburgh Global Masters Scholarships
۱۰Developing Solutions Scholarships at University of Nottingham

 

پس فراموش نکنید برای تحصیل در انگلستان و کاهش هزینه های تحصیلی در انگلستان به دست آوردن بورسیه تحصیلی الزامی است که تنها راه به دست آوردن این بورسیه ها و کمک هزینه ها برنامه ریزی دقیق و طولانی مدت است.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره