بهترین رشته ها برای تحصیلی در انگلستان کدام اند؟

تحصیل در انگلستان همیشه گزینه ای جذاب برای افرادی است که می خواهند با تحصیل در دانشگاه های برتر، مدرک تحصیلی معتبر بگیرند و با این مقدمه عالی، فرصت های ایده آل کاری در کشور انگلستان به دست آورده و در مرحله بعد اقامت دائم کشور انگلستان را بگیرند. طبیعتا افرادی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان دارند می خواهند با بهترین و آینده دارترین رشته های تحصیلی در انگلستان آشنا شده و مناسب ترین تصمیم را برای آینده خود بگیرند. به راستی بهترین رشته ها برای تحصیلی در انگلستان کدام اند؟ اگر این سوال برای شما هم پیش آمده در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا

بهترین رشته ها برای تحصیلی در انگلستان کدام اند؟

انگلستان کشوری پهناور و سرسبز در شبه جزیره بریتانیا که با نظام آموزشی برتر و منحصر به فرد خود در جهان شناخته می شود. انگلستان با سطح بالای آموزش و کیفیت تحصیلی عالی یک مقصد ایده آل برای ادامه تحصیل می باشد که دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا رویای تحصیل در انگلستان را دارند.

سالانه بیش از نیم میلیون دانشجوی بین المللی در دانشگاه های انگلستان پذیرش می گیرند که نشان می دهد این کشور از دانشجویان در سرتاسر جهان استقبال می کند و در امر جذب دانشجو بسیار فعال است.

اما چرا دانشجویان به تحصیل در انگلستان علاقه مندند؟ در ادامه برای پاسخ به این سوال مزیت های تحصیل در انگلستان را بررسی خواهیم کرد.

مزیت تحصیل در بهترین رشته ها برای تحصیلی در انگلستان

در انگلستان بیش از ۲۰۹ دانشگاه وجود دارد که همواره تعداد زیادی از آن ها در رنکینگ جهانی جز ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند که این دانشگاه ها طیف وسیعی از رشته های تحصیلی متنوع را در اختیار دانشجویان قرار می دهند تا بر اساس علاقه خود یکی را انتخاب کنند.

دانشجویان با تحصیل در انگلستان از مزایای بسیاری بهره مند می شوند که عبارتند از:

 1. آموزش فوق العاده با کیفیت با استفاده از امکانات بروز و تکنیک های نوین
 2. هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه نسبت به آمریکا و سایر کشورها
 3. دوره های تحصیلی کوتاه تر و متناسب تر با نیاز دانشجو
 4. مسافت کم با ایران و آسانتر شدن رفت و آمد
 5. فراهم بودن امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان
 6. وجود دانشگاه های برتر در مقیاس جهانی و بین المللی
 7. ارائه مدرک با اعتبار بالا و متمایز با مدرک سایر کشورهای دنیا

بهترین رشته ها برای تحصیلی در انگلستان کدام اند؟

آشنایی با بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان

افرادی که قصد تحصیل در انگلستان دارند همواره علاقه مند به تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان هستند تا بتوانند جایگاهی مطلوب در بازار کار انگلستان به دست آورده و آینده ای درخشان برای خود رقم بزنند. در ادامه به بررسی بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان می پردایم.

تحصیل در رشته های پزشکی در انگلستان

رشته های موجود در این گروه مانند پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان همواره از رشته های تحصیلی پر طرفدار در بین دانشجویان است که این کشور با دارا بودن یکی از پیشرفته ترین نظام های سلامت دنیا همواره از پزشکان و دندانپزشکان ماهر و متخصص حمایت می کند. از طرف دیگر علاوه بر حقوق بالا و شرایط و فرصت های کاری عالی که برای فارغ التحصیلان این رشته در انگلستان وجود دارد، پزشکان از وجه اجتماعی بالایی برخوردار بوده و رشته پزشکی و دندانپزشکی از هر نظر جز یکی از بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان است.

طول دوره های تحصیل پزشکی در انگلستان نسبت به سایر کشورها کمتر بوده که خود یک مزیت بزرگ برای افراد است که باعث می شود سریعتر وارد بازار کار بشوند. تحصیل در مقطع پزشکی در انگلستان حدود ۵ سال و تحصیل در رشته دندانپزشکی حدود ۶ سال به طول می انجامد.

برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان سالانه ۳۰ الی ۴۵ هزار پوند مورد نیاز می باشد ام به این نکته توجه داشته باشید که این رشته از پردرآمد ترین رشته های تحصیلی در انگلستان است و تمامی هزینه های شما با یک سال کار در کشور انگلستان جبران می شود.

تحصیل در رشته حقوق در انگلستان

سیستم حقوقی انگلستان یکی از قوی ترین سیستم ها در نوع خود است و برای فارغ التحصیلان بازار کار رشته حقوق در انگلستان بسیار خوب است. تحصیل در این رشته بینشی ارزشمند نسبت به مسائل حقوقی و قانونی می دهد که در بسیاری از جنبه های زندگی روزانه دخیل هستند و همچنین قدرت تجزیه و تحلیل و مهارت استدلال را در فرد تقویت می کند.

فارغ التحصیلان رشته حقوق در انگلستان می توانند در حوزه های کاری مختلفی از جمله وکیل دادگستری، روزنامه نگاری، کسب و کار، جرم شناسی، بانکداری، آموزش و پژوهش، مشاور حقوقی و مدیریت و بسیاری از موقعیت های دیگر فعالیت کنند.

طول دوره کارشناسی رشته حقوق در این کشور  ۳ الی ۴ سال و طول دوره کارشناسی ارشد حدود ۱ سال است که شامل دوره های کارآموزی نیز می شود.

هزینه تحصیل در رشته حقوق در انگلستان بسته به نوع دانشگاه بین ۲۰ الی ۴۰ هزار پوند متغییر است.

تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در انگلستان

با پیشرفتی که تکنولوژی در سال ها اخیر داشته رایانه ها و علوم کامپیوتر بیش از پیش برای دولت ها اهمیت دارد چرا که برای پیشرفت و ارتقا یک کشور در دنیای امروزی داشتن دانش در این زمینه ضروری است و کشور انگلستان با آگاهی کامل از تاثیر رشته علوم کامپیوتر بر موفقیت، در تربیت نیروی کار متخخص و کاربلد کوشا است. رشته علوم کامپیوتر از رشته های تحصیلی پردرآمد در انگلستان است که آینده خوبی در این کشور دارد.

از جمله زیرشاخه های پرطرفدار علوم کامپیوتر در انگلستان می توان به مهندسی شبکه، فناوری اطلاعات، مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار اشاره کرد.

هزینه تحصیل در رشته های علوم کامپیوتر در انگلستان سالانه حدود ۲۵ هزار پوند می باشد.

بهترین رشته ها برای تحصیلی در انگلستان کدام اند؟

تحصیل در رشته های مهندسی در انگلستان

رشته مهندسی در انگلستان از رشته های پرطرفدار بوده که متقاضیان خاص خود را دارد. پیشرفت روز به روزی که در صنعت انگلستان شاهد هستیم باعث افزایش تقاضا برای حرفه مهندسی در این کشور شده است و سالانه مهندسان بسیاری با شرایط ایده آلی در انگلستان استخدام می شوند.

از بهترین رشته های تحصیلی مهندسی در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی برق
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی پزشکی

طول دوره تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع کارشناسی ۳ و در مقطع کارشناسی ارشد ۱ سال است و متقاضیان تحصیل در این رشته به طور متوسط سالانه ۳۰ هزار پوند باید پرداخت کنند.

تحصیل رشته مدیریت ذر انگلستان

انگلستان به عنوان مهد مدیریت و اقتصاد در اروپا شناخته می شود از این رو برای دانشجویان این رشته برنامه های آموزشی قوی در نظر گرفته شده است. تحصیل و کار در رشته مدیریت برای افراد مزیت های بسیاری به همراه داشته و شغل عالی و درآمدهای مطلوب برای فارغ التحصیلان خود فراهم می کند.

محبوبترین و بهترین گرایش های تحصیلی رشته مدیریت در انگلستان عبارتند از:

 • مدیریت کسب و کار
 • مدیریت مالی
 • مدیریت صنعتی
 • مدیریت بازرگانی

تحصیل در رشته های مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی ۳ سال و در مقطع کارشناسی ارشد ۱ سال به طول می انجامد و با توجه به رتبه دوم انگلستان در قویترین اقتصادهای جهان، آینده ای روشن برای دانشجویان این رشته و مدیران آینده رقم می زند. هزینه تحصیل در رشته مدیریت در این کشور حدود ۲۰ هزار پوند در سال می باشد.

درآمد بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان

در جدول زیر درآمد بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان نوشته شده است.

شغلدرآمد سالانه (افراد با بیش از ۵ سال سابقه کار)
پزشکی۱۰۵ هزار پوند
دندان پزشکی۱۳۰ هزار چوند
وکیل۸۰ هزار پوند
مهندس نرم افزار۷۵ هزار پوند
مهندس مکانیک۸۷ هزار پوند
مهندس عمران۷۳ هزار پوند
مدیر مالی۹۵ هزار پوند
مدیر بازرگانی۱۰۰ هزار پوند

زمانی که در هر یک از موقعیت های شغلی که در این مقاله ذکر شده است شروع به کار کردید می توانید تمامی هزینه هایی که صرف تحصیل در این رشته ها کرده اید در همان سال های اول به دست آورید. به طور کلی می توان گفت تحصیل در انگلستان از هر نظر گزینه ای مناسب برای آینده ی تحصیلی و کاری فرد است و با تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان که در این مقاله آورده شده است می توانید مراحل رسیدن به موفقیت را سریع تر طی کنید.

منبع:

https://seokar.com/seo

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره