ارزانترین دانشگاه های انگلستان را بشناسید

تحصیل در انگلستان و دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور در بین دانشجویان بسیار پرتقاضا است و هرساله هزاران دانشجو از کشورهای مختلف جهان جذب دانشگاه انگلستان می شوند. انگلستان با نظام آموزشی  پیشرفته و امکانات سطح بالا در جهان شناخته می شود. بسیاری از دانشجویان سعی دارند در کشور و دانشگاه هایی با شهریه های مقرون به صرفه تری تحصیل کنند اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید با مطالعه این مقاله ارزانترین دانشگاه های انگلستان را بشناسید.

 

 

تحصیل در دانشگاه های انگلستان و مزیت های آن

دانشگاه های انگلستان از لحاظ خدمات آموزشی همگی در سطح بالایی قرار دارند و تعدادی از برترین دانشگاه های جهان در کشور انگلستان واقع شده اند که مجهز به به پیشرفته ترین امکانات برای تدریس هستند در نتیجه دانشجویانی که در این دانشگاه ها تحصیل می کنند از لحاظ علمی بسیار غنی تر خواهند بود.

دانشگاه های انگلستان دوره های متنوعی از مقطع کارشناسی تا دکتری را با طیف وسیعی از رشته های تحصیلی ارائه می دهند و هر شخصی با هر علاقه ای می تواند رشته ای مناسب برای تحصیل پیدا کند همچنین شهریه دانشگاه های انگلستان نسبت به سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه تر بوده و دانشگاه های ارزان در انگلستان کم نیستند.

مدارک تحصیلی دانشگاه های انگلستان همگی در سطح جهان معتبر هستند و موقعیت های شغلی بسیاری برای فارغ التحصیلان هم در انگلستان  و هم در سایر کشورها فراهم است.

تحصیل در ارزانترین دانشگاه های انگلستان

طبیعتا اگر بخواهید در شهر لندن زندگی و تحصیل کنید باید هزینه بیشتری را متقبل شوید چرا که شهر لندن یکی از گرانترین شهرهای انگلستان بوده و فقط ۱۲ هزار پوند برای هزینه های زندگی (به جز هزینه های تحصیلی) در نظر داشته باشید پس در نتیجه شناختن گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان خالی از لطف نیست.

در ادامه به بررسی ارزانترین دانشگاه های انگلستان می پردازیم. این دانشگاه ها دوره ها و رشته های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان ارائه می دهند اما باید این نکته توجه کنید که دانشگاه های مختلف برای هر یک از مقاطع تحصیلی مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری شهریه های متفاوتی دریافت می کنند.

 

ارزانترین دانشگاه های انگلستان

 

دانشگاه سافولک  University of Suffolk

دانشگاه سافولک یکی از ارزانترین دانشگاه های انگلستان است که در شهری به همین نام واقع شده و از ۵ پردیس دانشگاهی تشکیل شده است. این دانشگاه با شهریه های مقرون به صرفه یکی از ارزانترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی به حساب می آید.

این دانشگاه  در سال ۲۰۰۷ میلادی تاسیس شد یکی از دانشگاه های تازه تاسیس انگلستان است که با ارائه آموزش با کیفیت توانسته نظر بسیاری از صاحب نظران را به خود جلب کند. دانشگاه سافولک هر سال از هزاران دانشجو پذیرش می کند و در حال حاضر نزدیک به ۵ هزار دانشجو دارد که درصد بیشتر آن را دختران تشکیل داده اند.

دانشگاه لیدز بکت Leeds Beckett University

دانشگاه یدز بکت که در شهر لیدز انگلستان قرار دارد یکی از ارزانترین دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین المللی به شمار می آید. این دانشگاه با نام متروپولین لیدز نیز شناخته می شود و یکی از دانشگاه های برتر کانادا است که نام آن نیز در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر این کشور قرار دارد.

از جمله رشته های تحصیلی که دانشگاه لیدز بکت در آن شهرت دارد می توان به رشته های  زبان انگلیسی، آموزش، ارتباطات و مطالعات رسانه‌ای، جغرافیا و زمین شناسی اشاره کرد. این دانشگاه نزدیک به ۳۰ هزار دانشجو دارد که که از کشورهای مختلف جهان نیز دانشجو می پذیرد.

دانشگاه بدفوردشر University of Bedfordshire

دانشگاه بدفوردشایر یکی دیگر از دانشگاه های ارزان در انگلستان است که از دو پردیس اصلی در بدفورد و لوتون تشکیل شده است. این دو شهر از شهرهای دانشجویی پر انرژی انگلستان هستند که محل ایده آلی نیز برای تجربه زندگی دانشجویی است.

این دانشگاه رشته های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان ارائه می دهد و نزدیک به ۱۵ هزار دانشجو از سراسر دنیا دارد. از بین رشته های مختلفی که این دانشگاه ارائه می دهد بیشتر با رشته های روزنامه نگاری، بازاریابی، مدیریت منابع انسانی در بین دانشجویان مشهور است.

 

ارزانترین دانشگاه های انگلستان

 

دانشگاه سنت جان یورک York St John University

همانطور که از اسم این انشگاه نیز مشخص است، این دانشگاه در شهر تاریخی یورک قرار دارد. کارکنان این دانشگاه همگی مسئولیت پذیر و در دسترس هستند و اکثر دانشجویان از شیوه اداره دانشگاه و نحوه برخورد پرسنل بسیار راضی هستند.

این دانشگاه نزدیک به ۶ هزار دانشجو با ملیت های مختلف دارد که به همین منظور امکانات و خدمات مختلفی را برای رفاه دانشجویان بین المللی در انگلستان در نظر گرفته است.

   دانشگاه چستر University of Chester

دانشگاه چستر یکی دیگر از ارزانترین دانشگاه های انگلستان است که در سال ۱۸۳۹ به عنوان یک کالج تاسیس شد و با نام Chester Diocesan شناخته می شد که در نهایت در سال ۲۰۰۵ عنوان دانشگاه را گرفت و به یک دانشگاه تبدیل شد.

این دانشگاه در حال حاضر دارای ۵ پردیس در قسمت های مختلف شهر تاریخی و زیبای چستر است که در آن ها بیش از ۱۹ هزار دانشجو در حال  آموزش و تعلیم هستند. دانشگاه چستر به تعالی در آموزش و ارتقا دائمی کیفیت آموزشی خود بسیار اهمیت می دهد که در این زمینه موفق به دریافت رتبه نقره‌ای را در چارچوب تعالی آموزش شده است.

در جدول زیر حداقل شهریه دریافتی دانشگاه های ارزان انگلستان نوشته شده است تا از میزان حداقل شهریه های تحصیلی در این کشور مطلع شوید.

نام دانشگاه شهریه سالانه به یورو
دانشگاه لیدز بکت۹.۷۰۰
دانشگاه بدفوردشر۹.۷۵۰
دانشگاه کشاورزی سلطنتی۱۰.۰۰۰
دانشگاه سنت جان یورک۱۰.۰۰۰
دانشگاه سافک۱۰.۰۸۰
دانشگاه ولز، ترینتی سنت دیوید۱۰.۲۰۰
دانشگاه چستر۱۰.۵۰۰
دانشگاه کامبریا۱۰.۸۱۰
دانشگاه کلدونین گلاسکو۱۱.۰۰۰
دانشگاه ساوت همپتون سالنت۱۱.۱۰۰

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره