تحصیل رشته مهندسی در کشور انگلستان

انگلستان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در رشته های مهندسی

با توجه به کیفیت تحصیل رشته مهندسی در کشور انگلستان ، این کشور به یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در رشته های مهندسی بدل گشته و هر ساله جمعی از بهترین و سخت‌کوش‌ترین دانشجویان را از سراسر دنیا به خود جذب می‌نماید. با ما همراه باشید تا در مورد تحصیل رشته های مهندسی در کشور انگلستان اطلاعات بیشتری بدست آورید:

 

مهندسی در کشور انگلستان 

رشته مهندسی در کشور انگلستان، رشته ای مورد توجه و پردرآمد به شمار می آید. حرفه مهندسی در لیست پنج حرفه پردرآمد انگلستان قرار دارد. میزان حقوق هر مهندس بسته به عوامل متعددی همچون نوع رشته، سطح تحصیلات و میزان مهارت و تجربه فردی میتواند رنج گسترده ای داشته باشد. با این حال به طور متوسط هر مهندس در کشور انگلستان سالانه  در حدود ۵۰,۰۰۰ پوند درآمد دارد. و درآمد یک مهندس حرفه ای که در بخش صنعت مشغول به فعالیت است  می تواند به بالای ۸۰,۰۰۰ پوند در سال نیز برسد. 

رشته مهندسی مبحث گسترده ای بوده و شامل شاخه های متعددی است. اگر شما تصمیم به ادامه تحصیل در رشته مهندسی گرفته اید اما هنوز نمی دانید کدام شاخه از این رشته برای شما مناسب خواهد بود مطالعه این متن شاید بتواند بر روند تصمیم گیری شما موثر باشد در ادامه ما لیستی از پردرآمدترین و محبوب ترین رشته های مهندسی در انگلستان را به شما معرفی می نماییم. 

 

ردیفنام رشته میزان حقوق متوسط سالیانه (پوند)
۱مهندسی شیمی۵۱,۰۰۰
۲مهندسی پزشکی ۵۱,۰۰۰
۳مهندسی برق۴۸,۹۰۰
۴مهندسی کامپیوتر۴۸,۹۰۰
۵مهندسی هوافضا۴۸,۹۰۰
۶مهندسی مکانیک۴۱,۰۰۰
۷مهندسی عمران۴۱,۰۰۰
۸مهندسی محیط زیست۴۱,۰۰۰
۹مهندسی کشاورزی۴۰,۵۰۰
۱۰مهندسی صنایع۳۹,۸۰۰

 

 

تحصیل مهندسی در کشور انگلستان

انتخاب دانشگاه و کشور مناسب برای ادامه تحصیل بطور قطع ارتباط مستقیمی با ساختن آینده شغلی مناسب، درآمد بالا، کیفیت زندگی مطلوب و روبرو شدن با فرصت های عالی در زندگی دارد. حال این سوال مطرح میشود که چرا انگلستان مقصد بسیار مناسبی جهت تحصیل است؟ 

ویژگی هی منحصر به فرد برای تحصیل رشته های مهندسی در انگلستان:

  • کشور انگلستان با ارایه تجهیزات پیشرفته، استانداردهای کیفی آموزشی و استفاده از نوین ترین متدهای آموزشی روز دنیا کاملا شما را متقاعد میکند که وقت و هزینه خود را صرف مقصد مناسبی کرده اید.
  •  مدرک تمام دانشگاه های کشور انگلستان مورد تایید وزارت علوم کشور ایران است.
  • متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان پس از ۶ ماه حضور در این کشور می توانند از خدمات رایگان بیمه ای و بهداشتی این کشور بهره مند شوند.
  • این کشور انگلیسی زبان از نظر بعد مسافت با ایران نزدیکتر از کشورهایی چون استرالیا، کانادا و ایالات متحده آمریکا میباشد و این امر رفت و آمد را تسهیل می نماید.
  • سیستم اموزشی کشور انگلستان از تحصیل در مدارس انگلستان تا به انتها به صورت یک پارچه است و جای پیشرفت بسیار بالایی دارد.

داوطلب پیش از تحصیل مهندسی در کشور انگلستان متناسب با سن و مقطع تحصیلی اش باید حتما دوره های GCSE / General Certificate Secondary Education یا A Level Course یا Foundation Course را در کشور انگلستان گذرانده باشد. کسب حداقل نمره ۶.۵ در آزمون IELTS برای پذیرش در رشته های مهندسی در دانشگاه های کشور انگلستان الزامی است. 

 

دوره GCSE انگلستان

دوره GCSE / General Certificate Secondary Education معادل سال اول و دوم دبیرستان در مدارس داخلی کشور می باشد، در صورتی که شما متقاضی گرامی در سنین زیر ۱۷ سال به قصد تحصیل رشته مهندسی وارد کشور انگلستان شوید بایستی دوره GCSE در کشور انگلستان را بگذرانید. 
فراگیری ماده های درسی از جمله دروس زبان، ریاضی، فیزیک، شیمی، و … از جمله دروسی هستند که شما موظف به خواندن آن در این دوره می باشید. دانش آموزان بایستی پس از پایان دوره در آزمون های کتبی و شفاهی جهت قبولی و ورود به سال تحصیلی بعد شرکت نمایند.

سیستم نمره دهی در دوره GCSE از A تا G بوده که اگر شما نمره A تا C را در حداقل ۵ ماده درسی کسب نمایید میتوانید وارد دوره دو ساله A-Level با هدف ورود به دانشگاه های برتر کشور انگلستان شوید و یا دوره یکساله Foundation را انتخاب نمایید که این دوره نیز مصدر خوبی برای ورود به تعدادی از دانشگاه های کشور انگلستان می باشد. 

 

دوره A-Level انگلستان 

افرادی که دارای مدرک دیپلم از مدارس ایران می باشند، میتوانند مستقیما بدون گذراندن دوره های GCSE برای دوره A-Level در کشور انگلستان اقدام کنند. اغلب دانش آموزان در این دوره دو ساله ۲ یا ۴ درس را میخوانند. دروسی که دانش آموزان در این دوره می گذرانند بیانگر رشته ای است که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند و هر چه نمراتشان در این دوره بالاتر باشد شانس ورود به دانشگاه های با رنکینگ بهتر برای ایشان بیشتر خواهد بود. 

 

دوره Foundation انگلستان

دوره یک ساله تحصیلی Foundation برای دانش آموزانی ارائه می شود که دارای مدرک دیپلم باشند. کالج های مختلفی در کشور انگلستان این دوره را در راستای تحصیل در رشته های مهندسی ارائه می نمایند. دوره Foundation نسبت به دوره A-Level ساده تر بوده و زمان کوتاه تر و در راستای آن هزینه کمتری را شامل میشود. 

 

هزینه های تحصیل رشته مهندسی در انگلستان

هزینه های تحصیل مهندسی در کشور انگلستان بسته به دانشگاه و شاخه تحصیلی مورد نظر سالیانه بین ۱۹ تا ۲۸ هزار پوند میباشد و هزینه های زندگی بسته به شهر محل زندگی و شیوه زندگی هر فرد متغیر است. گرچه این میزان رقم بالایی را نشان می دهد، اما در عوض رشته مهندسی یکی از پولسازترین و سودآورترین رشته ها در انگلستان بوده و اعتبار جهانی بالای دانشگاه های انگلستان ارزش تقبل این هزینه را دارد.

 

برترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل در رشته مهندسی

در جدول زیر می توانید اسامی ۱۰ دانشگاه برتر برای تحصیل مهندسی در انگلستان را به همراه رتبه بندی جهانی شان در سال ۲۰۲۰ مشاهده کنید.

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره